Фарба сріблянка: склад, застосування та властивості

Сріблянка – металева фарба, яка має в основі алюмінієву пудру, що виходить у результаті дрібнотертого помелу. Це популярний і дуже затребуваний лакофарбовий матеріал, що добре лягає на металеві, дерев'яні поверхні без смуг, розводів, перекриваючи при цьому навіть насичені кольори, залишаючи в результаті естетично привабливий срібний відтінок. Крім цього, даний вид ЛФМ має чудові захисні, антикорозійні властивості, може використовуватися для внутрішніх і зовнішніх робіт. Розглянемо детальніше сьогодні цю фарбу. Зупинимо увагу на тому, як фарбувати сріблянкою, її сферу застосування, переваги, склад.
Фарба сріблянка – склад матеріалу
Основа фарби сріблянки – алюмінієва пудра, яку виробляють шляхом подрібнення шматків чи листів алюмінію. У результаті виходить дрібнодисперсний порошок, у складі якого можуть бути домішки: залізо, марганець, мідь, кремній. Частинки пудри – пластини, товщина яких в межах від 0,2 до 0,5 мкм. Вони настільки тонкі, що практично не мають ваги. Пудра може бути різною, частіше використовується два види – ПАП-1 та ПАП-2. Цифри позначають розмір частинок, відповідно в ПАП-1 вони дрібніші.
Щоб вийшла сріблянка фарба, алюмінієва пудра може бути розведена з:
- Оліфою. У цьому випадку підвищується ступінь зчеплення з поверхнями, особливо дерев'яними.
- Бітумним лаком. Це найпоширеніший метод, тому що в результаті фарба набуває властивостей термостійкості, гідростійкості. Яскравим представником поєднання пудри з бітумним лаком є популярна БТ-177, що має відмінні захисні властивості.
- Алкідним лаком. Такий розчин добре фарбує кам'яні, пластикові, керамічні поверхні.
Для отримання фарби необхідно витримувати певні пропорції пудри та розчинника. Зазвичай беруть 10-20% порошку, а решта – оліфа чи лак.
Переваги сріблянки
Фарба сріблянка, склад якої ґрунтується на алюмінієвій пудрі, має безліч переваг перед іншими лакофарбовими матеріалами.
- вона легко розтікається, заповнюючи дрібні пори, тому якщо на поверхні були якісь несуттєві дефекти, під її шаром вони стають непомітними;
- утворює рівномірне, гладке покриття, яке добре відбиває світло;
- витримує високі температури, перепади температур;
- пофарбована поверхня висихає швидко;
- шар фарби не дозволяє об'єктам піддаватися корозії, паразитам;
- відноситься до нетоксичної, безпечної продукції.
Оскільки матеріал має високу адгезію, після висихання він не відшаровується, не лущиться. Щоб зрозуміти, що таке сріблянка, на скільки цей матеріал є корисним, варто врахувати наступні цифри. Якщо пофарбовані об'єкти перебувають у повітрі, покриття не втратить свої захисні, декоративні властивості протягом 7 років, якщо об'єкти у воді – до 3 років.
Сріблянка в побуті та промисловості
Оскільки сріблянка – це термостійка фарба, нею часто покриваються труби, батареї, якими йде гаряча вода. Вона витримує до +100ºС. Також вона застосовується для механізмів, деталей, що сильно нагріваються. Антикорозійні властивості роблять її незамінною при обробленні мостів, металоконструкцій у портах, корпусів суден (підводної частини), різних гідроспоруд.
Для чого фарба сріблянка використовується в побуті? Вона привертає увагу не лише захисними, а й декоративними властивостями, тому нею охоче фарбують огорожі, дахи, брами, зливи. ЛФМ широко застосовується в різних сферах, де є конструкції, які експлуатуються за несприятливих атмосферних умов.
Як фарбувати сріблянкою?
Фарбування сріблянкою повинне проводитися по поверхні, яка попередньо була підготовлена. Для цього виконується наступне:
- Металеві вироби очищаються від іржі, знежирюються розчинником.
- Дерев'яні поверхні мають бути ретельно відшліфовані.
- Кам'яні поверхні чистяться від пилу, бруду, за потреби їх потрібно обробити антисептиком, потім висушити.
- Якщо об'єкт раніше був пофарбований іншим видом фарби, його потрібно повністю видалити, зчистити. При недотриманні цієї рекомендації та фарбуванні поверх іншої фарби новий шар не вийде стійким, рівномірним. Особливо це стосується нітроемалей, олійних, алкідних фарб.
Коли поверхня готова, фарбування сріблянкою здійснюється пензлем, валиком чи розпилювачем.
Багатьох цікавить питання, чи несе сріблянка фарба шкоду, чи ні? Варто заспокоїти, даний вид ЛФМ відноситься до нетоксичних, безпечних, але все ж таки запах у нього стійкий, тому під час використання потрібно користуватися респіратором. Не варто тримати харчові продукти поблизу відкритої банки.
Найголовніший недолік ЛФМ – вибухонебезпечність, що варто врахувати. Не можна розміщувати ємності біля джерел вогню, опалювальних, електричних приладів. Потрапляння прямих сонячних променів також небажане.
Де купити сріблянку в Україні вигідно, надійно?
Торгова марка «Київська Фарба» на офіційному інтернет-магазині farba.co.ua реалізує лакофарбові матеріали власного виробництва за доступними, конкурентними цінами, супроводжуючи кожну покупку повним пакетом документів. Ми працюємо з роздрібною торгівлею та гуртом, пропонуючи оптовим клієнтам особливо вигідні умови співпраці.
- Сучасна бітумна мастика і бітумно-каучукова мастика дуже проста в застосуванні і справляється з безліччю завдань: гідроізоляція споруд, ремонт даху, що протікає, спорудження надійної покрівлі і не тільки...Бітумна мастика і бітумно-каучукова мастика: простота і переваги
- При виборі термостійкого покриття для різних робіт з метою захисту металевих та інших конструкцій від руйнівного впливу високої температури потрібно знати основні показники і вимоги до термостійкої фарби і лаку...Що потрібно знати при виборі термостійкої фарби і термостійкого лаку