Чим пофарбувати бетонні сходи і як правильно це зробити

Незалежно від використовуваного виду лакофарбового покриття, саме фарбування бетонних сходинок сходів не є особливо складним процесом, що вимагає спеціалізованих знань. Проте й легкою цю роботу не назвеш. Важливо, щоб фарба для бетону була правильно підібрана під покриття, відповідала бажаному результату. При нанесенні лакофарбового покриття необхідно дотримуватись певного алгоритму дій, врахувати всі нюанси.
Чим пофарбувати бетонні сходи? Асортимент матеріалів
Обираючи, чим пофарбувати бетонні сходинки, важливо звернути увагу безпосередньо на характеристики лакофарбового матеріалу, щоб оцінити відповідність вимогам. Оцінюється рівень адгезії, показник вологостійкості, зносостійкість (стирання) та термостійкість, а також здатність протистояти зовнішньому впливу різних хімічних речовин.
Серед безлічі сучасних видів фарб можна виділити три найбільш практичні та популярні, що використовуються при фарбуванні сходів із бетону:
- епоксидна – популярний матеріал через свою міцність, стійкість до вологи та хімічних засобів, але він має особливості в нанесенні, оскільки складається з двох компонентів; чудовий приклад – епоксидна фарба для бетону Epoxy Floor;
- алкідна – класичний варіант, що має оптимальний спротив до негативних факторів зовнішнього середовища, але для такого ЛФМ необхідно дуже ретельно готувати робочу поверхню;
- акрилова – досить проста в нанесенні фарба, має хорошу вологостійкість, але при цьому менший ступінь зносостійкості, що робить її не найкращим рішенням для активних зон. Приклад – акрилова фарба для бетонної підлоги АК-11.
Фарбу варто вибирати, виходячи з параметрів навколишнього середовища та прогнозованої інтенсивності використання місця. Для досягнення ефекту антиковзання можна скористатися спеціальними добавками, наприклад, кварцовим піском. Це зробить підйом і спуск сходами безпечнішим, комфортнішим.
Як проходить фарбування бетонних сходів?
З’ясовуючи, як пофарбувати бетонні сходи, можна виділити два основні етапи робіт. Перший – це підготовка поверхні, а другий – безпосередньо фарбування.
Алгоритм підготовки складається з 5 пунктів:
- Вибір фарби. Важливо детально вивчити всі технічні характеристики ЛФМ, зіставити їх із кліматичними умовами, інтенсивністю експлуатації сходинок. Необхідно дізнатися про необхідність стійкості до різних подразників, негативних факторів, наприклад, до бензину, мастила. Не варто забувати й про естетичну складову, колір повинен поєднуватися з будівлями або спорудами, що знаходяться поблизу.
- Очищення робочої поверхні. Потрібно прибрати зайві елементи та предмети, стерти пил, змити бруд, знежирити. Позбутися жирних плям і прибрати жирність можна за допомогою спеціального засобу.
- Усунення різних дефектів. Якщо є тріщини, сколи, вибоїни, подряпини, їх необхідно закласти. Допомогти в цьому може цементна шпаклівка, епоксидна або поліуретанова смола, спеціальний розчин.
- Процес шліфування. Найчастіше рівність поверхні перевіряється лазерним нівеліром, але можна скористатися будівельним чи водяним рівнем. Для первинного вирівнювання використовують диск з алмазним напиленням, далі береться гнучка модель, так звана «черепашка». Як альтернатива використовуються чаші типу квадрат, бумеранг або класичні з подвійним сегментом. По гладеньких сходинках можна пройтися наждачним папером або болгаркою зі спеціальною насадкою.
- Ґрунтування. Ідеальним рішенням буде використання ґрунту з характеристикою глибокого проникнення. Це значно підвищить адгезію фарби. Після цього можна приступати до фарбування сходів.
Алгоритм дій під час фарбування досить простий:
- спочатку потрібно вирішити, чим пофарбувати сходинки сходів – валиком, пензлем або спеціальним пультом;
- потім наноситься перший шар – рівномірно, не надто товстим пластом, але й не тонким (варто вивчити інструкцію, вказану на банці, там часто вказують норми витрати на квадратуру);
- далі йому необхідно висохнути – найчастіше час для висихання варіюється від 6 до 24 годин, але на це також впливає як тип фарби, так і погодні умови, особливо ступінь вологості, сонячність;
- на повністю висохлий перший шар наноситься другий – також рівномірно, це потрібно для отримання насиченого кольору.
Що важливо враховувати під час робіт
Сьогодні досить популярно фарбувати бетонні сходинки двома кольорами, що між собою поєднуються, адже за допомогою намальованих ліній можна зробити марш візуально ширшим або довшим. Для цього важливо розділяти зони, встановлюючи чіткі межі кольору. Допомогти цьому може звичайний малярський скотч, який легко знімається.
Досвідчені майстри рекомендують перший тиждень після фарбування не давати сильних навантажень на конструкцію. Насправді попри відносно швидкий час висихання, на повне твердіння фарбам потрібно набагато більше часу. Найчастіше це займає 5-7 днів.
Навколишнє середовище безпосередньо впливає на процес фарбування, його результат. Найкраща температура повітря для таких робіт коливається від +10°С до +20-25°С. Також не варто фарбувати під час дощу, туману та під прямим сонячним промінням, що може вплинути на якість шару.
Якщо ви все ще вагаєтесь, чим пофарбувати бетонні сходинки на вулиці, зверніться за допомогою до професійних майстрів магазину «Київська фарба».