Гідроізоляція покрівлі мастикою: вибір матеріалу, нанесення, особливості
Для ремонту покрівельних конструкцій та герметизації стиків широко застосовується бітумна мастика для даху. Це універсальний матеріал, який відрізняється простотою нанесення, різноманітністю застосування. Для використання засобу не потрібне попереднє вирівнювання поверхні, наявність глибоких знань, умінь, що полегшує виконання роботи будівельникам і навіть домашнім майстрам своїми руками.
Що таке бітумна мастика для покрівлі?
Під час проведення гідроізоляційних робіт мастика є одним із найпопулярніших матеріалів. Це пластична речовина з текучою рідкою консистенцією, яку можна купити в готовому вигляді, хоча іноді може бути потрібна й попередня підготовка – розігрівання, додавання компонентів, розчинників.
Основою суміші виступає бітум, який отримується з відходів нафтопродуктів, створює на поверхні міцну захисну плівку. Він не розчиняється у воді, тому бітумна мастика для покрівлі настільки міцна, стійка до вологи.
Використовувати чистий бітум незручно, оскільки він розтріскується при охолодженні, придатний для роботи лише в гарячому вигляді. Компенсують ці недоліки основи додаванням до матеріалу спеціальних інгредієнтів для міцності, еластичності – акрилу, поліуретану, каучуку, полімеру. Отриманий склад у результаті набагато легше наносити. Також виробники сьогодні додають антисептичні добавки, гербіциди, які надають складу стійкості до грибків, плісняви, шкідників.
Різновиди матеріалу
На сучасному ринку представлена в кількох різновидах бітумна мастика для покрівлі, як користуватися нею – залежить від властивостей та характеристик, особливостей застосування, призначення засобу. Так, за призначенням розрізняють бітум:
- Холодного застосування, наприклад бітумна мастика МБ-50. Продається готовою, не потребує розігріву, що зручно при роботі на висоті. Відрізняється високою адгезією, швидкістю оброблення.
- Гаряче застосування – знаходиться в твердому стані, вимагає розігріву. Використовується переважно як клейовий шар для укладання інших гідроізоляційних матеріалів. Процес виходить трудомістким, але бюджетним за вартістю.
За кількістю компонентів виділяють однокомпонентну та двокомпонентну гідроізоляцію. До другого варіанту відносяться поліуретаново-бітумні суміші, бітумно-каучукові, бітумно-гумові, емульсії на водній основі.
Технологія проведення робіт із гідроізоляції
Такий гідробар'єр захистить конструкцію покрівлі від руйнівної дії вологи, агресивних факторів, продовжить експлуатаційний термін споруди. Використовується така гідроізоляція на всіх етапах будівельно-ремонтних робіт.
Як наносити мастику на дах? Слід дотримуватися основних етапів:
- підготовка поверхні – очищення від забруднень;
- для посилення адгезії наносять спеціальний праймер;
- рівномірно розподіляють мастику по всій площі спеціальним інструментом;
- зміцнення армуванням – склосіткою чи геотекстилем;
- після остигання виконують ще один-два шари, вичікуючи затвердіння кожного з них.
Нанесення бітумної мастики може відбуватися різними інструментами, що залежить від в'язкості, геометрії, конструкції покрівлі. Рідкі консистенції на великих плоских площах розподіляються пензликом, валиком або будівельною шваброю.
Дрібнодисперсні мікси холодного типу можна розпорошувати за допомогою фарбопульта або установок, що працюють на бензині чи від мережі. Після використання інструменти потрібно ретельно промити.
Основні вимоги до гідроізоляції
Продовжити термін служби перекриття і всієї будівлі зможе лише якісно виконана гідроізоляція даху мастикою. Вона має наступні властивості:
- міцність;
- водостійкість;
- еластичність;
- довговічність;
- нетоксичність.
Після нанесення правильної гідроізоляції покрівля зможе виконувати свої функції, попри опади, перепади температур, вітер, ультрафіолетове випромінювання.
Переваги та особливості бітумної мастики від КЛФЗ
Інженери, будівельники стверджують, що бітумна гідроізоляція даху від Київського лакофарбового заводу може використовуватись у різний спосіб. Вона підходить для оброблення стиків, пошкоджень, місця протікання. З її допомогою можна зробити латки місцевих дефектів або повністю покрити всю площу даху.
Переваги вибору такого матеріалу:
- економна витрата;
- відмінна адгезія до різних основ;
- швидке висихання – від 2 годин;
- простота виготовлення двохкомпонентних продуктів;
- стійкість до солей, кислот, лугів та шкідливих мікроорганізмів;
- вогнестійкість, безпека;
- широкий діапазон еластичності;
- оптимальний індекс в'язкості;
- готова безшовна поверхня.
Це найкращий варіант для самостійного ремонту, адже засоби холодного нанесення не вимагають професійних інструментів або пристроїв, а простота роботи дозволить впоратися із завданням навіть новачкам.
Але, щоб отримати можливість повноцінно користуватися перевагами даного будівельного матеріалу, потрібно уважно підійти до його вибору. Критерії, які допоможуть підібрати якісне покриття: однорідна маса, адаптація до високих температур, відсутність шкідливих випарів, надійні клейкуваті здатності, водонепроникність.
Високоякісні мастики з інноваційними технічними параметрами, які відповідають усім стандартним вимогам, є на нашому сайті від виробника «Київська фарба». У каталозі ви знайдете різні засоби, що дозволить підібрати оптимальний варіант під ваш об'єкт. На кожного клієнта чекають вигідні, комфортні умови співпраці.