Підготовка основи для наливної підлоги – рекомендації
Якісна підготовка основи для наливної підлоги – це важлива умова для створення міцного, довговічного та привабливого покриття. Не приділивши достатньо уваги цьому процесу, можна отримати не дуже презентабельний результат, з дефектами у вигляді відшарування та здуття, що впливають не тільки на естетику, але і на функціональність підлоги. Досвід показує, що до 95% всіх випадків дефектів пов'язано саме з тим, що основа для наливної підлоги не була підготовлена або цій частині роботи не приділялося належної уваги.
Основні правила, завдяки яким епоксидна підлога виходить якісною, зовсім нескладні. Поверхня, незалежно від матеріалу, має бути:
- міцною, без рухомих або крихких ділянок;
- рівною, щоб оптимізувати витрату матеріалу та виключити стікання маси під ухил;
- чистою, оскільки забруднення та сліди хімічних речовин знижують адгезію наливних складів;
- мати оптимальну вологість, яка може бути різною для різних матеріалів.
Якщо стяжка укладається на земляну чи глиняну основу, обов'язково проводиться гідроізоляція, що створює ефективний бар'єр від вологи.
Підготовка бетонної чи цементно-піщаної поверхні
Бетонна або цементно-піщана стяжка, виконана з дотриманням технології – це ідеальна основа для наливної підлоги. При цьому важливо враховувати, що такі поверхні мають низку важливих особливостей. Вони мають високу пористість та добре вбирають вологу. Крім цього, ці матеріали утворюють пил, здатний негативно вплинути на якість чистового оздоблення. Важливо забезпечити ізоляцію пір та видалити пил із поверхні. Не варто забувати і про тимчасові проміжки, необхідні для того, щоб бетон або цемент після заливки набрали міцність і позбулися зайвої вологи. У цементно-піщаних та полімер-цементних стяжок вологість повинна бути не вище 4%, а бетонні покриття повинні вистояти не менше 28 діб. Тільки після цього допускається підготовка до заливання наливної підлоги.
Перед заливкою важливо переконатися, що основа повністю просохла. Зі стяжки видаляють пил за допомогою промислового пилососа. Якщо поверхня пориста, її обов'язково обробляють просоченнями, що закривають пори і надають їй додаткову міцність. Відкриті пори – основна причина утворення бульбашок на поверхні готової статі. Перевірити, наскільки ефективна підготовка підлоги під наливну підлогу, можна пробною заливкою матеріалу на невеликій ділянці стяжки.
Підготовка ангідриту або плит магнезиту
При виготовленні підлоги з ангідритних та магнезитових плит проводиться більш серйозна підготовка основи під наливну підлогу. Ці матеріали можуть містити хімічні речовини, які несприятливо впливають на наливні продукти. Найчастіше зустрічаються висоли хлориду, сліди лугів, кислот чи магнію. Їх потрібно видалити, використовуючи механічні методи або обробку гарячою парою. Експерти також рекомендують провести обробку поверхні піскоструминним апаратом. Вона забезпечить максимальну однорідність матеріалу та позбавить надлишків вологи. Для цих матеріалів вологість має перевищувати 0,3%. Перш ніж заливати всю підлогу, також варто провести пробне нанесення на невелику ділянку і переконатися в позитивному результаті.
Підготовка підлоги з керамічної плитки
У деяких випадках основу з керамічної плитки демонтувати надто складно чи затратно. Тому проводиться спеціальна підготовка під наливну підлогу та її монтують прямо поверх старої основи. Насамперед, потрібно переконатися, що плитка надійно закріплена на основі. При необхідності роблять ремонт на окремих ділянках. Елементи, які слабо тримаються, видаляються і вільне місце заповнюють шпаклівкою з наступним нанесенням ґрунту з хорошими властивостями адгезійними. Потім поверхню ретельно знепилюють пилососом і миють водою, а потім органічним розчинником. Плитку обов'язково покривають ґрунтом, в якості якого ідеально підходить поліуретановий праймер. Якщо поверхня нерівна або шви активно вбирають вологу, матеріал можна нанести 2-3 рази.
Підготовка дерев'яної підлоги
Буває і так, що потрібна наливна підлога поверх дощатої. Це можливо лише в тому випадку, якщо дошки не гнилі та надійно зафіксовані. Вирішальну роль відіграє вологість деревини – вона повинна бути не вищою за 10%. Дощата основа має бути чистою, без забруднень і пилу, для чого її знепилюють та миють. Якщо дошки покриті фарбою, необхідно переконатися, що вона не відшаровується, а сумнівні ділянки краще очистити від покриття. Оптимальним рішенням можна вважати обробку шліфувальною машиною, яка видалить все зайве і додасть важливу основу для зчеплення з матеріалом шорсткість. Також рекомендується прогрунтувати дошки поліуретановим праймером.
Підготовка старої наливної підлоги
Якщо потрібна нова полімерна наливна підлога поверх старої, то потрібно уточнити у виробника матеріалу сумісність складів. Також потрібно переконатися в тому, що основа не має тріщин та інших вогнищ руйнування. Усі дефекти заповнюють шпаклівкою та ґрунтують. Покриття для підлоги рекомендують відшліфувати абразивним диском або наждачним папером, а потім видалити пил і вимити поверхню. У разі грає роль вологість повітря у приміщенні. Якщо вона вище 80%, то можлива поява конденсату на основі, що знизить якість покриття.