Особливості експлуатації наливних підлог
Бетонна підлога в будинку вимагає спеціального покриття — ходити по ньому неприємно, матеріал холодний і естетично не дуже привабливий. Особливо це актуально для житлових кімнат, але і у ванній хочеться мати під нігі щось тепле. Відмінним рішенням є самовирівнюється наливна підлога. Його ще називають рідким лінолеумом. Полімерний матеріал володіє високими експлуатаційними характеристиками і привабливо виглядає. Його можна використовувати в квартирі, будинку, офісних та адміністративних приміщеннях. Стійкість до вологи робить його прекрасним вибором у ванну кімнату.
Що таке наливна підлога в будинку, його плюси і мінуси
Наливним підлогою називають безшовну полімерну структуру, яка може використовуватися поверх бетонної основи. Таке рішення добре себе зарекомендувало в квартирі й офісі, в будинку і навіть на промисловому об'єкті. Обробний матеріал володіє гладкістю і міцністю, стійкий до підвищеної вологості (підходить у ванну), а його самовирівнюючі якості спрощують монтаж — впоратися під силу навіть досвідченому майстрові.
До основних плюсів полімерних підлог відносять:
-
приголомшливий зовнішній вигляд — приємний блиск, монолітність забарвлення;
-
довговічність — термін служби доходить до 40 років і більше;
-
вологозахисні властивості, стійкість до агресивних хімікатів;
-
простоту прибирання — вам знадобитися тільки вода і ганчірка;
-
відмінну адгезію — добре утримується на бетонній основі;
-
екологічність, високі протипожежні властивості, відсутність швів.
Перед тим, як укладати самовирівнюючі підлоги у ванній або будь-якому іншому приміщенні в будинку, квартирі, слід також знати і про недоліки такого покриття. А мінуси теж є:
-
не дуже широка колірна гамма і, як наслідок, моральний знос;
-
можлива поява жовтих плям під впливом УФ променів;
-
необхідність ретельної підготовки бетонної основи;
-
досить трудомісткий демонтаж.
Застосування полімерних підлог: в ванній, житлових кімнатах і т. д.
Сфера використання наливних підлог максимально широка. Вона охоплює житлові приміщення в будинку (спальню, дитячу, вітальню) і функціональні (полімерне покриття відмінно виглядає у ванній, на кухні, в передпокої). Бетонні підлоги, які часто зустрічаються в квартирах, виступають у ролі надійного підстави для самовирівнюється обробки. Поєднання цих двох матеріалів забезпечує довговічність і практичність покриття.
Як доглядати за полімерними покриттями бетонних підлог
Наливні підлоги, як ми вже говорили, відрізняються простотою експлуатації і догляду за ними. Полімерне покриття на бетоні можна мити водою без додавання будь-яких хімікатів. У ванній прибирання краще робити частіше, ніж в інших приміщеннях у будинку або квартирі. Це викликано умовами підвищеної вологості. Назвемо ще кілька рекомендацій по догляду за самовирівнюються статями:
-
генеральне прибирання варто проводити не рідше одного разу на місяць, а звичайну — у міру забруднення;
-
якщо використовуєте миючі засоби, то застосовуйте їх у суворій відповідності з інструкцією;
-
не варто вибирати кислоти, соду, речовини, що містять у складі хлор, аміак;
-
перед виконання фарбувальних робіт в кімнаті, постарайтеся застелити покриття газетами або целофаном.
Самовирівнююча підлога — оптимальне покриття в квартирі і будинку
Полімерні наливні підлоги стають все більш популярними в квартирах і будинках українців. Їх використовують не тільки на бетонних, але і на дерев'яних та інших підставах. Самовирівнююча підлога прикрашає собою приміщення, робить його більш комфортним, функціональним, затишним. При дотриманні нескладних правил догляду, таке покриття здатне зберігати свою цілісність і привабливість протягом декількох десятиліть.