Реставруємо камін з допомогою термостійкої фарби по металу

Наявність справжнього каміна робить приміщення комфортним і чарівним. Адже це не просто опалювальний прилад з високим коефіцієнтом корисної дії. Каміни і печі гарні для декору. Та й можливість милуватися відкритим вогнем в теплі свого будинку не варто недооцінювати. У більшості випадків печі будуються на століття, буквально. Ці конструкції служать дуже довго, особливо, якщо забезпечити їм належний догляд. У даній статті ми розглянемо, навіщо може знадобитися термостійкі фарби і емалі по металу в процесі реставрації камінів.
Справа в тому, що навіть старовинна піч неминуче має металеві деталі. В залежності від особливостей кожної окремо взятої конструкції, це можуть бути варильні поверхні, дверцята топки і приймача золи, труби, заглушки. А у випадку з буржуйками, які знову стають популярними завдяки своїй компактності і зусиллям європейських дизайнерів, весь камін виготовлений з металевого сплаву.
Хоча новенька буржуйка вже готова до експлуатації, свій чудовий зовнішній вигляд вона збереже не назавжди. Рано чи пізно потрібно буде реставрація. Саме в цей момент і знадобляться термостійкі лакофарбові матеріали. Адже поверхня приладу в камері згоряння нагрівається до 600 градусів за Цельсієм (якщо топити дровами). Зовнішні деталі можуть мати температуру в 200 – 300 градусів. Якщо для опалення використовується вугілля, рівень нагріву буде зростати.
Очевидно, що звичайні фарби і емалі по металу вигорять протягом лічених хвилин.
Особливості термостійкої емалі для камінів
На відміну від звичайних ЛКМ для металевих поверхонь, термостійкі покриття вирізняються такими перевагами:
- підвищеною пластичністю, що запобігає розтріскування лакофарбового шару при нагріванні;
- високим рівнем адгезії до поверхні, що офарблює об'єкта;
- максимальною міцністю висохлого шару, що виключає утворення потертостей і подряпин.
Зверніть увагу, що крім гарного зовнішнього вигляду, термостійкі емалі і фарби забезпечать захист металевих елементів каміна від корозії. Окислення є безперервним процесом, для нього достатньо прямого контакту металу з навколишнім середовищем. Наявність декількох шарів термостійких ЛКМ захистить деталі печей від іржі.
До речі, крім фарб по металу, для камінів можуть знадобитися термостійкі лаки для каменю та цегли. Як і ЛФМ для металевих деталей, вони стійкі до впливу високих температур і дуже ефективні в експлуатації.
Спосіб нанесення термостійкої фарби по металу
Наносити термостійкі фарби і емалі по металу нескладно. Для початку, потурбуйтеся про засоби індивідуального захисту. Працювати бажано в рукавичках, респіраторі, а також окулярах. Підійде будь-який інструмент, від звичайної кисті, до сучасного фарбопульта. Складності можуть виникнути на етапі підготовки. Адже вам доведеться якісно підготувати поверхню перед фарбуванням. Доведеться:
-
видалити старий лакофарбовий шар за допомогою металевої щітки або спеціальних розчинників;
-
зачистити іржу;
-
очистити забруднення вологою тканиною;
-
витерти насухо;
-
нанести специальную грунтовку и выждать прописанное в инструкции время.
Только после этого можно приступать к окрашиванию термостойкой краской по металлу. Сам по себе данный перечень действий достаточно прост, главное тщательно выполнять каждый его пункт и не торопиться. В конце концов, термостойкие эмали очень и очень долговечны.
Грамотно нанесенное покрытие обеспечит красивый внешний вид камина на ближайшие десять, а то и пятнадцать лет.