Особливості при виборі фарби для дорожньої розмітки
Дорожня розмітка є однією з головних основ забезпечення безпеки на трасах будь-якого значення, а також дозволяє регулювати автомобільний трафік, підвищуючи пропускну здатність автомагістралей. Через постійне збільшення потоку машин на дорогах постійно підвищуються вимоги до якості фарби для нанесення дорожньої розмітки. Для того, щоб максимально розширити часовий проміжок, через який потрібно оновлення завданих знаків, використовується спеціальна фарба для розмітки автомобільних доріг.
Відмінні риси фарб для розмітки
Крім хімічних особливостей складу фарб для розмітки автомобільних доріг, однією з їх відмінних рис є здатність відбивати світло. Таке рішення впроваджено ще не на всіх дорогах. Однак, на трасах державного та регіонального значення світяться фарби для нанесення дорожньої розмітки знаходять активне застосування. Завдяки здатності відбивати світло підвищується рівень її спостерігання.
Так водій може завчасно побачити попереджувальні, що забороняють або дозволяють знаки, нанесені на дорожній полотно. Крім цього, знижується ймовірність виникнення ДТП.
Вимоги до фарб для розмітки автомобільних доріг
Існує ряд вимог, які пред'являються до фарб для нанесення дорожньої розмітки, і які визначають їхню здатність виконувати свої функції:
-
Фарба для розмітки автомобільних доріг повинна бути добре видно в будь-який час доби, а також при будь-яких погодних умовах.
-
Фарбове покриття повинно володіти стійкістю до механічного стирання, а також різким змінам температури повітря і основи, на яку воно нанесено.
-
Фарба для нанесення дорожньої розмітки не повинна знижувати показник зчеплення шин транспортних засобів з полотном траси. В ідеалі цей показник повинен навпаки, підвищуватися.
-
Мінімальний термін висихання — оскільки можливість тривалого перекриття доріг в більшості випадків відсутня, при стандартних умовах (температура повітря 20 градусів) фарба для розмітки автомобільних доріг має висихати за 5-10 хвилин.
-
Зносостійкість і довговічність навіть при інтенсивних навантаженнях на дорожнє полотно фарба розмітки повинна зберігати свої якості протягом декількох років.
-
Максимально оптимізований витрата на 1 погонний метр розмітки — економічність нанесення та поновлення розмітки також відіграє важливу роль.
Особливості вибору фарб для нанесення дорожньої розмітки
Сьогодні на ринку лакофарбових матеріалів є кілька основних типів фарб для розмітки автомобільних доріг, які відрізняються між собою за хімічним складом і мають свої експлуатаційні особливості. Це визначає умови, в залежності від яких перевагу слід віддати того чи іншого варіанту фарб для нанесення дорожньої розмітки:
-
особливості клімату;
-
інтенсивність дорожнього руху;
-
фізико-хімічні параметри дорожнього покриття.
Основні види фарб для розмітки доріг
На даний момент часу найбільшою популярністю користуються три основних типи фарб для розмітки автомобільних доріг:
-
Акрилові склади. Широко застосовуються в якості фарб для нанесення дорожньої розмітки на асфальтні, нафтобітумні і бетонні покриття. У перші години після нанесення мають підвищену чутливість до впливу вологи, тому нанесення необхідно проводити в суху пору.
-
Склади на основі алкідних смол. Володіють підвищеною адгезією і зносостійкістю, однак не можуть наноситися аерозольним методом. Добре зарекомендували себе на автомагістралях.
-
Двокомпонентні склади. Виготовлені за новими технологіями, не містять розчинників, сильно насичені відбиваючими елементами. Володіють високою стійкістю до стирання, не пошкоджуються при роботі снігоприбиральної техніки. На 1 кв. м. використовується всього до 500 г фарби.
Придбати якісні фарби для розмітки автомобільних доріг за вигідними цінами ви завжди можете в нашому каталозі.