Склад світловідбивних фарб для дорожньої розмітки
Пішохідна зебра, дорожня розмітка автомобільних трас, кольорові бордюри і багато іншого виконується шляхом нанесення на асфальт і бетон спеціальних барвників. Частина з них має яскраво виражений білий колір (ступінь білизни не менше 90%), інша придатна для колорування або спочатку проводиться в жовтому, червоному, зеленому кольорі. Склади таких покриттів може бути різними, і постійно ведуться розробки нових, більш стійких варіантів (до навантажень, впливу сонячного світла і перепадів температури, хімічних реагентів проти обмерзання).
У даному матеріалі ми поговоримо про відомих складах фарби для дорожньої розмітки, а також про те, як досягаються світловідбиваючі властивості таких фарб.
Вимоги до фарб для розмітки на автомобільних трасах
Насамперед, варто визначитися з основними вимогами, що висуваються до фарб для дорожньої розмітки чи фарбування бордюрів та інших елементів з бетону. Такий барвник повинен володіти наступними властивостями:
- стійкість до механічних навантажень;
- стійкість до впливу навколишнього середовища (опади, УФ-випромінювання, перепади температури);
- відсутність реакції на сольові суміші та хімічні реагенти, використовувані для безпечного транспортного руху в зимові місяці);
- швидке висихання в природних умовах і мінімальна залежність від рівня вологості в момент нанесення;
- яскравий, добре помітний навіть здалеку, колір;
- світловідбиваючі властивості, що дозволяють водієві побачити розмітку автомобільної траси навіть в темний час доби.
Також важливо відзначити високий рівень адгезії до бетону, асфальту. Найкращим чином цим вимогам відповідають фарби, до складу яких входять модифіковані акрилові смоли, пластифікатори, пігменти і наповнювачі.
Фарби для розмітки по бетону
Якщо вам потрібна універсальна фарба для розмітки не тільки на дорожньому покритті автомобільних трас, але й на камені або металі, розумним рішенням буде вибір на користь АК-11. Основним компонентом складу є акрилова смола, в яку вводяться функціональні елементи, пігменти і наповнювачі. Для досягнення світловідбивних властивостей використовуються спеціальні прозорі кульки (щодо методу їх введення у склад ми поговоримо трохи нижче).
Така фарба має яскравий колір (білий, жовтий, червоний, синій) та демонструє високий рівень стійкості до навантажень. Для траси з жвавим рухом підходить ідеально, плюс не боїться сольових розчинів і швидко висихає.
Основні варіанти складів для розмітки дороги
Найбільш бюджетним варіантом для нанесення дорожньої розмітки є фарби АК-501 (Р). До складу цього матеріалу входять акрилові сополімери (в органічних розчинниках), гідрофобізатори, а також наповнювачі і пігменти. Забарвлення може бути білою, жовтою або червоною.
Також попитом користується АК-107, барвник, який активно застосовується для фарбування асфальту, бетону, а також асфальтобетонних конструкцій і майданчиків. До складу фарби входять модифіковані акрилові смоли, пігменти, наповнювачі. Завдяки цьому, покриття повністю відповідає всім перерахованим вище вимогам до фарб, використовуваних для дорожньої розмітки на автомобільних трасах. Також АК-107 підійде для розмітки посадкових смуг на аеродромах і для позначення різних зон в промислових будинках, цехах. До речі, разом із самою фарбою, в каталозі КЛФЗ можна замовити і світловідбиваючі кульки.
Світловідбиваючі властивості фарб для асфальту і бетону
На скільки яскравою була б фарба для дорожньої розмітки, в нічний час на автомобільній трасі її буде дуже непросто розгледіти, якщо не забезпечити світловідбиваючі властивості.
У більшості випадків, відображає ефект досягається завдяки використанню спеціальних дрібних скляних кульок. Їх застосування досить просте:
- нанесення кульок на вологу дорожню розмітку (не пізніше, ніж через шість секунд);
- введення кульок до складу фарби перед її нанесенням.
Також можна скористатися обома методами одночасно. Крім яскраво вираженого світлоповертального ефекту, використання кульок робить покриття більш міцним і довговічним.