Переваги термостійких покриттів — лаків і емалей
У промисловості і в побуті часто виникають проблеми з покриттям для нагрітих поверхонь. Неважливо, чи йдеться про металевих, бетонних, цементно-піщаних підстав, адже підібрати по-справжньому термостійку емаль або лак буває дуже й дуже непросто.
У даній статті ми розповімо про головні переваги нашої термостійкої продукції, особливості її експлуатації, і, звичайно ж, про заходи безпеки при роботі з подібними складами.
Де знадобиться термостійка емаль в промисловості та в побуті
Незважаючи на те, що багатьом здається, ніби місце термостійких покриттів виключно на виробництві, подібні лаки та емалі стануть відмінною підмогою в побуті звичайної людини. Очевидно, що, як і в промисловості, в нашому повсякденному житті є чимало виробів, поверхня яких сильно нагрівається в процесі експлуатації. Найбільш явним прикладом можуть служити кований мангал або піч. Обидва предмета гріються, виготовляються з металевих деталей і потребують захисту цього металу від впливу навколишнього середовища. В цілому, дані покриття можуть використовуватися для фарбування:
- елементів системи опалення;
- поверхні різних механізмів в промисловості.
Якщо у процесі роботи будь-який виріб сама по собі не виробляє тепло, але сильно гріється, пропоновані емалі також прийдуть на допомогу.
Лаки для сильно нагрітих металевих поверхонь
Вибираючи лаки та емалі з яскраво вираженою термостійкістю, ви отримуєте можливість захистити металеве (і не тільки) обладнання від впливу:
- вологи;
- хімічних речовин;
- іржі;
- корозії;
- ультрафіолетового випромінювання.
Також нанесення термостійкого покриття дозволяє захистити поверхню (в промисловості і в побуті) від слабких механічних пошкоджень.
Головні плюси термостійких покриттів
Очевидно, що головною перевагою термостійких емалей або лаків є саме те, що вони витримують високі температури, характерні для багатьох металевих поверхонь в промисловості. На відміну від звичайних фарб, ці покриття не «згорять» і, отже, стануть надійною і довговічною захистом. Крім цього, такий матеріал:
- простий у використанні;
- швидко висихає (від тридцяти хвилин до двох годин);
- справляється з перепадами температури (від -60 до +350 градусів — погодьтеся, широкий діапазон).
Підсумовуючи все вищесказане: своєчасне нанесення термостійкого лаку може в рази продовжити строки служби обладнання.
Особливості роботи з термостійкими емалями і лаками
Приступая к работе с термостойкими покрытиями, следует помнить о двух условиях:
Металлическая (или другая) поверхность должна быть тщательно подготовлена. Ржавчина, грязь, жиры — все должно быть удалено, а само основание обязано быть чистым и сухим.
При работе необходимо использовать индивидуальные средства защиты и помнить, что такие эмали и лаки — огнеопасны (это особенно важно, если краска используется в промышленности, а сам процесс проходит в цехе, где параллельно идут другие работы).
В іншому все досить просто, але сильно залежить від особливостей обладнання, яке ви збираєтеся фарбувати (а також від конкретного типу покриття). Тому рекомендуємо уважно прочитати інструкцію перед початком робіт.