Для чого потрібні склокульки світловідбиваючі на дорожньої розмітки?

Будь-якому автолюбителю важлива відмінна видимість розмітки, особливо в негоду і вночі. При наявності розмітки на трасі водій орієнтується на дорозі і швидко вписується в потік рухомих авто. Наявність чітких ліній розмітки дозволяє звести до мінімуму ДТП, допомагає максимально правильно організувати рух на трасі.
У денний час розмітка видно відмінно, але її основне і значиме призначення ― допомогти водієві на дорозі вночі, під час туману, негоди. Щоб дорожня розмітка була добре помітна, їй надають световозвращающий ефект, завдяки використанню стеклошариков, включених до складу фарби. Широкий вибір дорожньої фарби на нашому сайті https://farba.co.ua/g4008520-kraska-dlya-dorozhnoj.
Мікрокульки зі скла ― це складова смуги для розмітки траси. Вони роблять розмітку максимально доступною для автолюбителя, що допомагає збільшити його інформативність і звести до мінімуму аварійність.
Головною умовою при створенні дорожньої розмітки вважається використання матеріалів з світлоповертаючим ефектом. До такого матеріалу належать склокульки, які вкрапляются в нещодавно нанесену розмітку. Мікросфери із скла у покритті ― це численна кількість маленьких лінз. Світло від автомобільних фар, досягаючи розмітки, відбивається від мікросфери, потім повертається в водійську сторону, при цьому створюючи так званий ефект світіння. Величина потоку світла, який повертається до водія, залежить від прозорості мікросфер, стійкості матеріалу до впливу лугів, стирання, кривизни мікрокульки та інших факторів.
Щоб максимально поліпшити видимість розмітки вночі, склокульки додають в емаль, або наносять за допомогою спеціального обладнання. При цьому мікрокульки на розмітці діють за принципом лінз, що відбивають світло від фар автомобіля, створюючи ефект світіння.
Існує кілька способів вкраплення мікрокульки:
- посипання на тільки що нанесену розмітку;
- введення у фарбу, призначену для розмітки;
- одночасне поєднання двох перерахованих способів.
Бажано віддати перевагу автоматизований метод вкраплення мікрокульки зі скла, так як при ручному вкраплення складно забезпечити максимальну рівномірність розподілу. При цьому залишки розсипаних мікросфер переважно усунути з проїжджої частини з метою забезпечення безпеки транспортного руху.